Realny socjalizm

 „Realny socjalizm”

 

Wzorując się na znanym z wieloletniej tradycji sposobie budowania modeli wielkich żaglowców w butelkach o bardzo wąskiej szyjce, zbudowałem model słynnego polskiego „dziesięciotysięcznika”.

Kadłub niewyposażony standardowo, stał się tu więziennym spacerniakiem. W miejscu steru, pod rufą, zwisa czerwona flaga. Nadbudówka ma kształt warszawskiego budynku KC PZPR, na którego elewacji widnieje plakat autorstwa Tadeusza Trepkowskiego w monstrualnym powiększeniu, a na nim trzymający koło sterowe sternik i napis „Partia”.

Nad tym plakatem, rozpostarty na długość całej elewacji budynku KC – czerwony transparent z napisem: „Dryfujemy w jedynie słusznym kierunku”. Okręt ten , na zardzewiałej burcie ma wypisaną swą nazwę: „ M.S. REALNY SOCJALIZM”.

W plastikowej, importowanej (wówczas) butelce okręt ten znalazł się sposobem radzieckim: butelka została po prostu rozcięta i po umieszczeniu w niej okrętu – zszyta drutem.

  • Drogi Czytelniku

    Pamiętaj, że wszelkie materiały, które zamieszczam na moich stronach są chronione prawem autorskim.
    Tak więc kopiowanie ich a także przetwarzanie i rozpowszechnianie bez mojej pisemnej zgody jest traktowane jako przestępstwo. Bądź uczciwy i nie kradnij :)

%d blogerów lubi to: